رولبرینگ سوزنی(Needle roller bearings)

رولبرینگ سوزنی نوعی رولربرینگ استوانه ای است که نسبت طول به قطر غلتک های آن زیاد است و به همین دلیل این غلتک ها حالت کشیده و سوزنی دارند. بنابراین رولبرینگ های سوزنی به طور کلی همان خصوصیات رولربرینگ های استوانه ای را دارند.

رولبرینگ سوزنی

کیش رول گستر واردکننده رولبرینگ سوزنی در انوع برندهای SKF,FAG,KOYO,NACHI,TIMKEN,INA و … همچنین این بازرگانی عامل فروش انواع رولبرینگ سوزنی برندهای چین و ژاپنی می باشد.

 رولبرینگ سوزنی نوعی رولربرینگ استوانه ای است که نسبت طول به قطر غلتک های آن زیاد است و به همین دلیل این غلتک ها حالت کشیده و سوزنی دارند. بنابراین رولبرینگ های سوزنی به طور کلی همان خصوصیات رولربیرینگ های استوانه ای را دارند. یعنی نیروهای شعاعی سنگین و سرعت های نسبتاً بالا را به خوبی تحمل می‌کنند؛ اما عمدتاً قادر به تحمل نیروهای محوری نیستند و نسبت به ناترازی زاویه‌ای حساس می‌باشند.

یک رولبرینگ سوزنی (رولربیرینگ سوزنی) نوعی رولربیرینگ استوانه ای است که نسبت طول به قطر غلتک های آن زیاد است و به همین دلیل این غلتک ها حالت کشیده و سوزنی دارند.
رولبرینگ سوزنی

 

رولبرینگ های سوزنی در انواع یک ردیفه و گاهی دو ردیفه، با تنوع در لبه های داخلی یا خارجی و در بعضی موارد با شیار و سوراخ مخصوص روانکاری تولید می شوند. همچنین بعضی از انواع این رولربیرینگ ها دارای نشت بند لاستیکی تولید هستند.

رولبرینگ های سوزنی بصورت شعاعی در بسیاری از ماشین آلات سبک و سنگین صنعتی مانند ماشین آلات راهسازی و معدنی، تراک ها و ماشین آلات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند. ابتکار صنعت وارد کننده انواع رولبرینگ سوزنی با برند های مختلف و متناسب با کارکرد ماشین آلات صنعتی مختلف می باشد.

انواع رولبرینگ های سوزنی:

رولبرینگ سوزنی رادیال

در رولبرینگ های سوزنی رادیال که مناسب برای تعلیق بار شعاعی طراحی شده اند، غلتک ها به شکل استوانه بوده، ولی قطر آنها به نسبت طولشان کوچک است که علیرغم این ویژگی از قدرت تحمل بار بالایی برخوردار بوده ودر مصارفی که فضای موجود کوچک باشد، مناسب هستند.
عدم تماس انتهای غلتک ها با لبه های برینگ موجب اجتناب از تمرکز تنش در گوشه ها می شود. این نوع رولبرینگ ها در انواع مختلف:
با پوسته کشیده شده که می توانند به صورت های ته باز و ته بسته باشند و نیز رولبرینگ های سوزنی با حلقه داخلی یا بدون حلقه داخلی می باشند.
رولبرینگ های سوزنی با پوسته کشیده شده
Drawn Cup Needle Roller Bearings
همانگونه که از نام آن پیداست، حلقه بیرونی آنها نازک بوده وکشش عمیق شده است. ضخامت آنها کم و قدرت تحمل زیادی دارند و باید با انطباق تداخلی نصب شوند.
در انواع ته باز و ته بسته (جهت نصب در انتهای شافت) تولید می شوند و حلقه داخلی به طور یکپارچه ندارند، ولی برای اکثر شماره ها حلقه داخلی به صورت مجزا نیز تولید می شود.فضای خالی زیاد داخل آنها برای روانکاری امکان طولانی کردن فواصل روانکاری را فراهم کرده است. اکثریت آنها به صورت یک ردیفه بوده، ولی بعضی از اندازه های آن به صورت دو ردیفه نیز موجود است.بیشتر آنها سوراخ مخصوص روانکاری نیز دارند (پسوندAS1).

رولبرینگ های سوزنی رادیال با کاسه نمد لاستیکی نیز تولید می شوند که جنس آن ازلاستیک مصنوعی یا پلی اورتان است و در دمای20ºc – الی 100ºc+ کارکرد دارند. ناهمراستایی زاویه ای به علت طراحی خاص آنها تا حدودی امکان پذیر است.

 برای خرید رولبرینگ سوزنی رادیال با مشاورین ما در ارتباط باشید.

رولبرینگ سوزنی تیمکن TIMKEN

رولبرینگ سوزنی تیمکن TIMKEN که برای قرارگیری دقیق در فضاهای بسته و با حداقل میزان حجم تولید شده است محصول کشور آمریکا بوده و در سایز های بسیار کوچک از 1/8 اینچ قطر داخلی الی 30 اینچ برای کاربری های خاص طراحی و تولید شده است.

رولبرینگ سوزنی TIMKEN تیمکن آمریکا دارای تنسایل مقاومتی بسیار بالا بوده و در برخی موارد از 1600 مگاپاسکال Mpa بیز بسته به نوع و کاربری فراتر می رود. از نظر سختی برای بالا بودن مقاومت سایشی لایه ها بالاخص لایه های بیرونی رولبرینگ سوزنی TIMKEN دارای سختی حداقل 60 راکول می باشد که درجه مناسبی از مقاومت سایشی را به ریس و همچنین به ساچمه های رولبرینگ سوزنی می دهد. همچنین مقاومت حرارتی رولبرینگ سوزنی تیمکت TIMKEN بسیار بالا بوده و در شرایط کاری سخت و تحت سیکل های بارگذاری بالا نیز خاصیت خود را حفظ می کند.

 برای خرید رولبرینگ سوزنی تیمکن TIMKEN با مشاورین ما در ارتباط باشید.

رولبرینگ سوزنی FAG اف آ گ

رولبرینگ سوزنی FAG اف آ گ با دارا بودن متریالی بسیار ویژه در تولید ساچمه های سوزنی فولادی دارای Tensile مقاومتی و سختی بالای 40 روکول که مقاومت سایشی آن را تا میزان بسیار زیادی افزایش داده است تولید شده است.

رولبرینگ FAG اف آ گ با بکارگیری عملیات منحصر به فرد که از اطلاعات سری این برند می باشد با قابلیت تبادل حرارت بالا و حجم بسیار کم محصول انتخابی بسیار ایده آل برای صنایع مختلف می باشد. رولبرینگ سوزنی FAG به شکل کف گرد همراه با رینگ های بیرونی و همچنین بدون رینگ ها عرضه می شود. رولبرینگ FAG سوزنی همچنین بصورت شعاعی نیز با بوش های داخلی و خارجی و در سایز های مختلف عرضه شده است.

برای خرید رولبرینگ سوزنی FAG با مشاورین ما در ارتباط باشید.

رولبرینگ سوزنی SKF

رولبرینگ سوزنی SKF در سایز های مختلف و با طرح های بسیار متنوعی برای انواع ماشین آلات صنعتی طراحی شده اند. طراحی دقیق رولبرینگ سوزنی SKF بگونه ای است که از تمرکز تنش در نقاط مختلف ساچمه و رینگ جلوگیری بعمل آمده و حداکثر طول عمر را تضمین می نماید.

رولبرینگ و بلبرینگ SKF در هر نوعی با استاندارد های بسیار دقیق و در چند طرح اصلی برای داشتن حداکثر کاربری در اتصالات شافت طراحی می شوند. رولبرینگ سوزنی SKF بصورت اتصال با کیج، رولبرینگ سوزنی با رینگ ماشینی، رولبرینگ سوزنی جهت پذیر، رولبرینگ سوزنی مفصل و ترکیبی تولید میشود.

برای خرید رولبرینگ سوزنی SKF با مشاورین ما در ارتباط باشید.

رولبرینگ سوزنی کویو KOYO

رولبرینگ کویو سوزنی KOYO محصول کشور ژاپن و در تنوع بسیار گسترده ای با کاربری های مختلف تولید شده است. امروزه رولبرینگ سوزنی KOYO کویو در صنایع و ماشین آلات از جمله گیربکس های اتوماتیک، گیربکس های دستی، شیر آلات انژکتوری، جعبه فرمان، اتوماسیون صنعتی، ماشین های مسابقه ای، ماشین آلات صنایع دریایی و پمپ های مکانیکی بصورت گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

رولبرینگ سوزنی کویو KOYO بصورت شعاعی همراه با اتصالات کیج و بدون بوش، رولبرینگ سوزنی شعاعی همراه با بوش بیرونی، Heavy-duty needle roller bearings برای کاربری های ماشین های سنگین و رولبرینگ سوزنی از نوع کف گرد طراحی و تولید شده اند. مقاومت بالا در سیکل های طولانی کاری، تولید حداقل آلودگی صوتی و جلوگیری از لرزش اتصالات از ویژگی های اصلی این سری از رولبرینگ های سوزنی محسوب میشود.

برای خرید رولبرینگ سوزنی KOYO با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 رولبرینگ سوزنی NTN ان تی ان

رولبرینگ سوزنی NTN ان تی ان دارای سطح مقطع بسیار باریک بوده، ضرفیت بالایی در بار گذاری داشته، سختی سطحی و مقاومت سایشی بسیاری بالایی فراهم نموده و در مجموع سبب پایین آمدن وزن و حجم اشغال شده در سیستم های مکانیکی می شود. این رولبرینگ های سوزنی بگونه ای طراحی شده اند که دارای استحکام و طول عمر بالایی در برابر نوسانات ماشین که عاملی دینامیکی و مخرب در افزایش رزونانس و تخریب رولبرینگ های سوزنی دارد داشته باشند.

انواع مختلفی از رولبرینگ و بلبرینگ NTN آن تی ان تولید شده اند تا متناسب با شرایط کاری ماشین آلات صنعتی کار کنند. رولبرینگ های سوزنی بصورت رینگ دار و بدون رینگ، تک ردیف و دو ردیف با کیج یک تکه و یا دو تکه جدا تولید شده اند.

برای خرید رولبرینگ سوزنی NTN با مشاورین ما در ارتباط باشید.

رولبرینگ های سوزنی چه کاربردی دارند

رولبرینگ های سوزنی در اشکال مختلف و با بکار گیری ساچمه های سوزنی یعنی استوانه ای با قطر بسیار کم تولید میشوند. دو شکل مختلف از رولبرینگ های سوزنی یعنی رولبرینگ سوزنی کف گرد Thrust needle Bearing و رولبرینگ سوزنی شعاعی Radial Needle bearings دارای کاربری های میژه ای در صنایع بوده و متناسب با در خواست صنایع بصورت تک ردیف و دو ردیف با کیج صلب یکپارچه و کیج تفکیکی تولید می شوند.

رولبرینگ سوزنی گاهی صرفا بصورت اسمبلی کیج و ساچمه بدون رینگ و بوش مورد استفاده قرار میگیرند که مصرف عمده ای نیز بعنوان رولبرینگ چرخ در ماشین آلات سنگین دارند. مقایسه کلی که میان رولبرینگ استوانه ای و رولبرینگ سوزنی صورت می پذیرد چه از نوع کف گرد باشند و چه از نوع شعاعی می توان گفت مزیت عمده رولبرینگ سوزنی به استوانه ای سطح مقطع کوچکتر و طراحی جمع تر آن می باشد که سبب اشغال فشای کوچکتری در ماشین آلات صنعتی شده و در سایز های بالا نیز وزن سیستم را به میزان قابل توجهی کمتر می کند.

بازرگانی کیش رول گستر در خدمت شماست تا خریدی مطمئن ، آسان و با بهترین قیمت داشته باشید.

برای خرید انواع بلبرینگ و رولبرینگ با مشاورین ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp